O MNĚ

Během svého života jsem pocítila volání směrem k terapeutické práci.

Vystudovala jsem zpěv na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Během studií jsem absolvovala zahraniční stáže ve Vídni (Universität für Musik und darstellende Kunst, Wien), Linci (Anton-Bruckner-Privatuniversität) a Curychu (Zürcher Hochschule der Künste), které mě lidsky a umělecky významně ovlivnily (více v sekci Zpěv).

V počátcích studia na JAMU jsem prodělala úplnou ztrátu hlasu v důsledku špatného pedagogického vedení. Několik měsíců jsem se učila znovu mluvit a zpívat. Poté jsem sice zvítězila v několika pěveckých soutěžích, ale díky této zkušenosti, kdy jsem si nemohla vzpomenout, jak vlastně zní můj hlas, se můj vztah k vlastnímu hlasu hluboce proměnil. Tento prožitek mě přivedl k terapeutické práci s hlasem. Mé další životní zkušenosti mě postupně přiměly k tomu, více se zabývat hlubším chápáním (vlastní) existence.

V průběhu několika následujících let jsem absolvovala rozličné seberozvojové semináře a kurzy. Několik let jsem provozovala Iyengar jógu. Později jsem se v Berlíně zúčastnila kurzu severoindického zpěvu Dhrupad (Amelie Cuni) spojeného s Feldenkraisovou metodou (Ute Birk) a během své pracovní stáže ve Švýcarsku jsem se zúčastnila kurzu Alexandrovy techniky (Mgr. Sylvia Baumann).

V té době jsem se také začala zabývat studiem astrologie, které mě navedlo a ukázalo mi cestu k hlubinnější astro-psychologické formě práce se stínovými tématy. Také muzikoterapie mi pomohla propojit mou lásku k hudbě s možností využít hudbu v terapeutickém procesu. Na to přirozeně navázal pětiletý psychoterapeutický výcvik somatické terapie v biosyntéze (pod vedením PhDr. Barbory Janečkové, Ph.D. a PhDr. Yvonny Lucké), který nyní ukončuji.

Jako zpěvačka vystupuji na českých a zahraničních festivalech s četnými soubory specializujícími se na starou a soudobou hudbu. Jako muzikoterapeutka jsem vedla různé hudební ateliéry The Prague British School (Kamýk), spolupracovala s britskou mateřskou školkou The Little Mole (Praha), působila v jeslích při Thomayerově nemocnici a v Dětském domově Charlotty Masarykové (Zbraslav), v lesní školce V mechu a kapradí (Klánovice) a individuálně pracovala s dětskými i dospělými klienty (více v sekci Muzikoterapie). Těší mě provázet klienty, kteří chtějí pracovat s hlasem, učit zpěv, poskytovat astrologické poradenství (viz. Astrologie) a v neposlední řadě poskytovat terapeutická sezení a poradenství.

Vzdělání v datech:

2009 – 2013
POSTGRADUÁLNÍ STUDIUM
Janáčkova akademie múzických umění v Brně
obor interpretace a teorie interpretace
2011
STUDIJNÍ POBYT V RÁMCI PROGRAMU FREEMOVER
Anton Bruckner Privatunivesität in Linz
obor zpěv (prof. Kateřina Beranová)
2010
PRACOVNÍ POBYT V RÁMCI PROGRAMU ERASMUS
Zürcher Hochschule der Künste
2007
STUDIJNÍ POBYT V RÁMCI PROGRAMU ERASMUS
Universität für Musik und darstellende Kunst Wien
obor zpěv (prof. Claudia Visca)
2001 – 2007
MAGISTERSKÉ STUDIUM
Janáčkova akademie múzických umění v Brně
obor zpěv (prof. Anna Barová)
1997 – 2001
Střední pedagogická škola v Boskovicích
obor výchovná a humanitární činnost, maturita

Kurzy a odborné výcviky:

2013 – dosud
PSYCHOTERAPEUTICKÝ VÝCVIK V BIOSYNTÉZE, ČIB
(program somatické psychoterapie), Praha
PhDr. B. Janečková, Ph.D. a PhDr. Y. Lucká
2012 – 2014
kurzy MUZIKOTERAPIE I., II., III. – Metoda IKAPUS
Mgr. Markéta Gerlichová, Praha
2011 – 2012
kurzy ASTROLOGIE
Mgr. Eva Prokešová / RNDr. Alena Bratková